Cyber News blog

Cyberpunk 2077 – „Project Orion!“

Spoločnosť CD Projekt RED, bostonská pobočka, začala 8. januára pracovať na pokračovaní hry Cyberpunk 2077. Povedal to quest director štúdia Pavel Sasko, ktorý predtým pracoval na zadaniach v pôvodnej hre a „Zaklínačovi 3“.

Ten uviedol, že vývojári už absolvovali prvé stretnutie o realizovateľných nápadoch pre pokračovanie. Zatiaľ však o ňom nie sú známe žiadne podrobnosti – Sasko vyzval fanúšikov, aby boli trpezliví a nečakali podrobnosti o hre najbližších niekoľko rokov.

Pokračovanie Cyberpunk 2077 sa vyvíja na Unreal Engine 5. Projekt vzniká pod kódovým označením Project Orion a zatiaľ nie je jasné, v ktorom roku sa vo vesmíre Cyberpunku budú odohrávať jeho udalosti. Okrem pokračovania Cyberpunk 2077 pracuje poľská pobočka spoločnosti CD Projekt aj na novej časti „Zaklínača“.

Nová trilógia „Zaklínač“. Spoločnosť CD Projekt vydala dôležité oznámenia.

Viac informácií..

Steam aktualizoval rekord v počte hráčov online – viac ako 33,6 milióna ľudí naraz

Herná platforma Steam 7. januára aktualizovala svoju online špičku z hľadiska počtu hráčov so spusteným klientom.

Celkovo malo službu Steam otvorenú 33,68 milióna ľudí – to je približne o 90 000 viac ako minuloročný vrchol z marca 2023.

Zároveň je v súčasnosti v jednej alebo druhej hre viac ako 10 miliónov ľudí, čo je tiež jedno z najväčších čísel v histórii služby Steam.

Platforma od spoločnosti Valve tradične aktualizuje rekord popularity v prvých dňoch nového roka. Napríklad na začiatku roka 2023 bolo v službe súčasne viac ako 32 miliónov hráčov.

Predtým Steam zaznamenal ďalší rekord: v roku 2023 sa na platforme objavilo viac ako 14 tisíc nových hier. Všimnite si, že v novom roku vývojári sprístupnili hráčom už viac ako 200 diel.

V roku 2023 bolo v službe Steam vydaných viac ako 14 000 hier, čo je historický rekord. Viac informácií..

NVIDIA oznámila technológiu RTX Video HDR

Spoločnosť Nvidia na výstave CES 2024 oznámila novú funkciu využívajúcu umelú inteligenciu – RTX Video HDR.

Ide o doplnok k už skôr predstavenej technológii RTX Video Super Resolution, ktorá zvyšuje rozlíšenie videa. RTX Video HDR zase automaticky konvertuje video stream SDR na HDR.

Nová funkcia vyžaduje grafickú kartu GeForce (série 20, 30 a 40) a monitor kompatibilný s HDR10. Okrem toho RTX Video HDR funguje len v prehliadačoch založených na Chromiu, ako sú Google Chrome a Microsoft Edge.

Funkcie RTX Video Super Resolution a RTX Video HDR možno používať spoločne na dosiahnutie ešte lepšej kvality videa. Drivery s podporou RTX Video HDR budú k dispozícii v januári.

Sony tento rok sľubuje remaky hier Metal Gear Solid 3 a Silent Hill 2

Bol zverejnený trailer, ktorý predstavuje chystané hry pre konzolu PlayStation 5, ktoré budú vydané v roku 2024. V dvojminútovom klipe sa v rytme rytmickej hudby objavuje kúsok z množstva hier vrátane exkluzívnej Final Fantasy VII Rebirth, Rise of the Ronin, Stellar Blade a remasteru The Last of Us Part II. V traileri sa objavuje aj záhadná nová hra pre viacerých hráčov Concord, ktorá má byť tiež exkluzívnou hrou pre PlayStation 5.

Súdiac podľa traileru, remake Metal Gear Solid 3 známy ako Metal Gear Solid Delta: Snake Eater by mal vyjsť tento rok. V traileri sa objavil aj záblesk remaku Silent Hill 2. Predtým sa autori aktualizovaného Silent Hill 2 zdržali oznámenia dátumu vydania, ale teraz je jasné, že hra určite vyjde v roku 2024.

Vo videu nájdete bojovú hru Tekken 8, RPG Dragon’s Dogma 2, Suicide Squad: Kill the Justice League, Forever Skies, Like a Dragon: Infinite Wealth, The Casting of Frank Stone a mnoho ďalších neexkluzívnych hier. Celkovo spoločnosť Sony sľubuje nabitý herný rok. A podľa zvestí by tento rok mohlo dôjsť k oznámeniu vylepšenej konzoly PlayStation 5 Pro na aktualizovanom čipe s vyššími frekvenciami a vyšším výkonom.